Prof. dr inż. arch. Romuald Loegler

13.03.2023

Prof. dr inż. arch. Romuald Loegler jest architektem, prowadzącym działalność zawodową jako projektant i dydaktyk, jest również wydawcą miesięcznika Architektura & Biznes. Członek saksońskiej Akademii Sztuki (Sächsische Akademie der Künste); wykładowca na uczelniach wyższych; praca w jury konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych; jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych w tym dla wielu prestiżowych budynków użyteczności publicznej jak np. Filharmonia w Łodzi, Opera w Krakowie i Nordbanhoff w Berlinie. Wśród realizacji znajdują się również obiekty dydaktyczne wyższych uczelni, szkół średnich, kościołów, obiektów usługowych i zespołów mieszkalnych. Wielokrotnie publikowany w krajowych i zagranicznych czasopismach, publikacjach książkowych w tym w „Światowy Atlas Architektur”, „Encyklopedia Architektury Europejskiej” (Paryż), „Spis Architektów Świata” (Japonia), „Bauwelt”, „Arkitetktilehti”, Deutsches Architektenblatt”, i inne. Uczestnik indywidualnych i zbiorowych wystaw krajowych i zagranicznych (m.in. Korea, Wenecja, Drezno, Berlin, Paryż, itp.) jest również laureatem wielu prestiżowych nagród za całokształt twórczości lub za pojedyncze realizacje jak np. Honorowa Nagroda SARP, Nagroda Fundacji Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. in. Fritza Schumachera – Hamburg, Nagroda Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia, Nagrody za najlepsze realizacje i inne.