Dr inż. arch. Bartosz Haduch

13.03.2023

Architekt, nauczyciel akademicki, publicysta, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów architektonicznych, nagród oraz stypendiów (m. in. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa i Nagroda Naukowa Polityki). Jest autorem licznych publikacji w czasopismach zagranicznych i ogólnopolskich (m. in. w Mark-Magazine, Domus, A&B i ARCH) oraz książek („Architectourism – Hiszpania” i „Herzog & de Meuron. Architekci (i) artyści”). Zajmuje się również fotografią – w 2016 roku został laureatem National Award w ramach największego światowego konkursu w tej dziedzinie – Sony World Photography Awards. Po studiach i praktyce zawodowej w Holandii, Hiszpanii i Austrii rozpoczął działalność projektową w Krakowie. Od 2009 roku prowadzi interdyscyplinarną grupę NArchitekTURA, łączącą działania z zakresu urbanistyki, architektury, projektowania krajobrazu, designu i grafiki. NArchitekTURA w 2010 roku została uznana przez magazyn Wallpaper* za jedną z trzydziestu najciekawszych młodych pracowni na świecie.