hauz-logo.jpg

19-21 czerwca 2018 Podróz studialna do Bazylei - zwiedzanie centrum sztuki VITRA.

25.06.2018

Koło Naukowe studentów architektury HAUZ 07 działające przy Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego odbyło w dniach od 19 do 21 czerwca 2018 roku podróż studialną do Bazylei.
Tematem wyjazdu było zwiedzanie centrum sztuki VITRA, muzeum i pawilonów zaprojektowanych przez światowej sławy architektów takich jak Tadao Ando, Alvaro Siza, Zaha Hadid, Frank Gehry, Herzog & de Meuron.
Ogromną pomoc w zorganizowaniu wyjazdu - wsparcie finansowe i zaangażowanie udzieliła sama firma VITRA - w osobie Pani Anny Kempy oraz osób Pana Przemysława Zalewskiego i Pana Krzysztofa Szymczaka przedstawicieli firmy ARC Interiors reprezentujących firmę Vitra w Polsce.

Wycieczka była bardzo inspirująca dla naszych studentów. Cała grupa zwiedziła obiekty znajdujące się na terenie centrum Vitra i miała możliwość bezpośredniego obcowania z architekturą oraz wysłuchania wykładów na temat architektury, design-u i wzornictwa.
Studenci odwiedzili również Bazyleę, która zachwyciła, po raz kolejny, odważną architekturą nie tylko współczesną ale także historyczną. Pośród tak napiętego harmonogramu znalazł się czas na odwiedzenie wspaniałego obiektu autorstwa Herzog & De Meuron - Muzeum Kultur a w nim niezwykle interesującej wystawy.