hauz-logo.jpg

24 -30 marca 2019 Warsztaty Projektowe w Pekinie

10.04.2019

W dniach 24-30 marca 2019r Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii we współpracy z Kołem Naukowym HAUZ07 i Stowarzyszeniem dla Edukacji Architektonicznej zorganizowali wyjazd studialno-seminaryjny studentów Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych na warsztaty projektowe do Pekinu (w ramach polsko – chińskiego projektu „joint design studio”, pod kierunkiem prof. nadzw. Krzysztofa Ingardena i prof. Wang Lu z Tsinghua University w Pekinie). W wyjeździe wzięło udział 10 studentów I i II stopnia oraz pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych.

Celem wyjazdu studyjnego było seminarium projektowe w Pekinie z udziałem studentów chińskich i Prof. Wang Lu, podczas którego nasi studenci zapoznali się z historycznym rozwojem układu urbanistycznego Pekinu, osiągnięciami współczesnej chińskiej architektury oraz z lokalizacjami przygotowanymi pod studialne prace projektowe związane z rewitalizacją Ritan Park.
W oparciu o wizję lokalną Parku Ritan nastąpi etap analiz, których celem będzie stworzenie propozycji programów i założeń projektowych modernizacji przestrzeni parku. Efektem tych działań będą projekty studenckie mające na celu wskazanie możliwych interwencji projektowych w parku i w rejonie okolicznych ulic. Polsko-chińskie seminarium studenckie pozwoliło nam poznać problemy współczesnego chińskiego mega-polis, jego historycznej i współczesnej architektury, a także znaczenia przyrody i sztuki w przestrzeni miejskiej. W ramach wyjazdu zwiedzono fragment Wielkiego Muru Chińskiego i znajdujące się w jego pobliżu muzeum architektury „Commune by the The Great Wall”. Warsztaty zainaugurował wykład Krzysztofa Ingardena w School of Architecture, Tsinghua University.
Stowarzyszenie dla Edukacji Architektonicznej wsparło warsztaty kwotą 24110 PLN. Dziękujemy sponsorom Stowarzyszenia, szczególnie firmom Golub Get House i Bo Concept.