hauz-logo.jpg

5-27 października 2018 16 Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji

05.11.2018

Studenci Koła Naukowego HAUZ 07 pod kierunkiem arch. Piotra Urbanowicza i dr Barbary Stec w dniach 25 -27 października 2018 roku odbyli kolejną - podróż studialną - tym razem do Wenecji. Tematem wyjazdu było zwiedzanie 16 Międzynarodowej Wystawy Architektury w ramach Weneckiego Biennale Architektury.

Tegoroczne hasło wystawy to „freespace”. Kuratorki -Yvonne Farrell oraz Shelley McNamara, twórczynie biura Grafton Architects – postawiły na swobodę interpretacji koncepcji społecznego podejścia do architektury. Swoje podejście pokazały na wystawie w Pawilonie Centralnym, gdzie można było oglądnąć ich dzieła ale także niezrealizowane wizje takich twórców jak Peter Zumthor, Odile Decq czy Bjarke Ingles Group. Przestrzeń Arsenału (drugi obszar wystawienniczy Biennale) został w pełni zapełniony projektami biur architektonicznych z każdego zakątka świata. Wśród ogromnej ilości modeli i instalacji, jak podkreślają studenci w swoich wrażeniach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by po natłoku wrażeń odpocząć w cieniu pawilonu „Bamboo Stalactite” pracowni VTN Architects.