Wnętrze Roku SAW

02.03.2020

28 lutego w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję ogólnopolskiego konkursu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz – „Wnętrze Roku SAW“, na który wpłynęło ponad 200 prac. Projekt wystawy monograficznej Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie autorstwa pracowni NArchitekTURA Bartosza Haducha zdobył I NAGRODĘ w kategorii „wnętrze publiczne”.

W ramach wystaw „Wyspiański” i „Wyspiański. Nieznany”. w siedmiu salach o powierzchni 2360 m² eksponowanych było łącznie prawie 1000 dzieł sztuki z zakresu grafiki, malarstwa, wzornictwa i literatury. Obie odsłony tej monograficznej prezentacji okazały się rekordowym sukcesem frekwencyjnym Muzeum Narodowego w Krakowie - łącznie odwiedziło je ponad 350 000 zwiedzających.