Konkurs fotograficzny Studentów Architektury „Wiedeń 2021”

10.10.2022

W dniu 9 marca 2022 roku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych odbył się wernisaż wystawy prac laureatów konkursu fotograficznego Studentów Architektury, biorących udział w naukowym wyjeździe Koła Naukowego Hauz07 do Wiednia w dniach 18-19-20-21 listopada 2021r

Studialny wyjazd koła naukowego „HAUZ 07” podporządkowany był badaniu historycznej i współczesnej architektury Wiednia, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych relacji człowiek-miasto.

Celem wyjazdu studyjnego było zapoznanie się z architekturą i urbanistyką miasta Wiednia – jednego z najprężniej rozwijających się ośrodków miejskich Europy, miasta uznawanego za najlepsze „ smart city” na świecie zdobywając w roku 2019 roku pierwsze miejsce w indexie inteligentnych miast.  Miasta, które po raz 10 z rzędu uznane zostało za najlepsze miejsce do życica według rankingu „Quality of Living” (pol. jakość życia) międzynarodowej grupy konsultingowej Mercer.

Podsumowaniem imprezy był konkurs fotograficzny oraz wystawa zdjęć zrobionych przez studentów.

Organizatorami wyjazdu było Koło Naukowe HAUZ07 przy współpracy Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej SEA/AAE.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Jury konkursu:

Piotr Wróbel, Krzysztof Ingarden, Paweł Wieczorek, Piotr Urbanowicz.

Laureaci konkursu:

Grand Prix

Julia Kozłowska

Wiktoria Noworolska

Bartłomiej Bogucki

Nina Śliwińska

Aleksandra Trojnar

Wojciech Trzciński

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wystawa nagrodzonych fotografii znajduję się na drugim piętrze w budynku D.

Fotorelacja: Piotr Blicharz

Nagrodzone prace: